KURUMSAL

Milya Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kuruluşunu 2018 yılında gerçekleştirdiğimiz, deneyimi ve temelleri 1997 yılına dayanan köklü bir şirkettir.

Milya Plastik gücünü ve avantajını, 40 yıla dayanan tecrübeli yönetim kadrosu ve güçlü sermaye yapısı ile alanında uzman çalışma arkadaşlarından almaktadır.

Fabrikası İstanbul’da bulunan Milya Plastik üretimini 7.500 m2 kapalı alan olmak üzere toplam 10.000 m2’lik tesisinde yapmaktadır.

Merkez Ofis ve Showroom’u da İstanbul’da bulunmaktadır.

Milya Plastik 2020-2021 yıllarında yapmış olduğu yeni yatırımlar ile birlikte Plastik Enjeksiyon makine parkuru sayısını artırmış ve bununla birlikte yüksek teknolojili Kalıphane Tesisini de kendi bünyesine alarak tasarım ve kalıplama süreçlerinde zaman, maliyet ve sorunsuz üretim avantajını yakalamıştır.

Milya Plastik modern üretim tesislerinde kalifiye insan kaynaklarıyla “0 Hata Payı”, tam zamanında üretim ve esnek üretim anlayışı çerçevesinde yüksek standartta ürünler üretmekte olup, müşteri mutluluğunu sürekli kılmak için üretim öncesi ve üretim sonrasını esas alarak strateji ve politikalarını buna göre belirlemekte ve AR-GE’ye büyük yatırım yapmaktadır. 

Süreç odaklı yaklaşım ile bu felsefesini tüm süreç ve proseslerine aktararak gelecek kuşaklara da yeni pazarlar yaratma, “Made in Türkiye” güvenilirliğinde dünyanın en iyi üreticilerinden olma misyonunu yüklemektedir. 

Kapasitesinin tamamına yakınını Avrupa’ya ihraç eden Milya Plastik yapmış olduğu yeni yatırımlar ile birlikte üretim kapasitesini arttırmış ve Afrika başta olmak üzere Türki Cumhuriyetler ve Orta Doğu pazarlarında yeni iş ortakları ile çalışmaya başlamış ve her geçen gün gücünü arttırarak devam ettirmektedir. 

Milya Plastik ile kurulacak olan bir işbirliği, kazan-kazan politikasını temel alan, sadece müşteri – üretici ilişkisi boyutlarında kalmayan, aynı zamanda her iki taraf içinde uzun vadeli, köklü ve kârlı bir ortaklık olacaktır. 

Milya Plastik, üretim, kalite ve teslimat taahhütlerini zamanında yerine getirme konusundaki hassasiyeti ile iş ortakları tarafından her zaman takdir edilmiştir. 

Bununla birlikte değerli iş ortaklarımızın en büyük güvencesi Milya Plastik’in tecrübeli, sorumluluk sahibi, dürüst ve üretken çalışanlarıdır.